KOUČOVÁNÍ

Pomůžu vám utřídit si myšlenky, získat nadhled a vyjít ze zaběhnutých vzorců myšlení. Pokud stojíte na křižovatce, podpořím vás v tom, abyste si udělali jasno, získali větší jistotu a vědomě se rozhodli, jak dále.

Pracuju s lidmi, pro které je důležité být v kontaktu se sebou a se zdrojem své síly, a zároveň chtějí vidět reálné výsledky. Většinou už leccos zkusili a teď hledají úplně nové možnosti a jsou připraveni na opravdovou změnu.

S klienty pracuju převážně formou individuálního koučování češtině, angličtině a němčině. Zaměřujeme se na stanovení jasného cíle, k němuž chcete směřovat. Během vzájemného dialogu máte mou plnou pozornost, a když uhnete, vracím vás zpět k vašemu tématu.

Pracujeme hravě a tvořivě. Společně zkoumáme a vy nacházíte nové cesty a netušené možnosti. Z koučování získáváte konkrétní užitek tam, kde potřebujete a jasnou mapu dalších kroků, stejně jako výživnou dávku energie a chuti pustit se do potřebných změn.

Co nenabízím:

 • poradenství, diagnostiku a testy
 • zprostředkování práce
 • psychoterapii

Co nabízím:

 • profesní, kariérní a byznys koučování
 • koučování za pochodu (venku za chůze)
 • somatické koučování

V koučování si vy sami pojmenováváte své cíle a přicházíte na svá osobitá řešení. Proto má koučování sílu. Mou úlohou je doprovázet a podporovat vás na vaší cestě a postarat se o efektivitu koučovacího procesu. Obsah koučování je vždy jen váš.

Při spolupráci kladu důraz na to, že vše je nabídka. K cíli vždy vede více různých cest. Vy jste největším expertem na svůj život, sami rozhodujete o tom, jakou cestou se vydáte. Užíváte si sladké plody výstupů z koučování a nesete za ně zodpovědnost.

PROFESNÍ, KARIÉRNÍ A BYZNYS KOUČOVÁNÍ

Pracuju s nezávislými profesionály, majiteli malých firem a s kreativci. Někteří z mých klientů mají byznys rozjetý, jiní rozvíjejí své projekty při zaměstnání nebo jsou v procesu přechodu na volnou nohu.

Mými klientkami jsou často ženy na rodičovské dovolené nebo na jiné pracovní či životní křižovatce. Procházejí různými fázemi změn nebo se na změnu chystají. Některé z nich procházejí náročným mezidobím, kdy to staré už není, a to nové se ještě nezrodilo.

Muži, kteří si ke mně najdou cestu, většinou chtějí promyslet konkrétní pracovní záležitost nebo potřebují překonat nějakou překážku. Při práci s nimi využívám své lety tříbené analytické myšlení a fokus.

Tematicky se zaměřuju na profesní a kariérní rozvoj a podporu podnikání, zejména na:

 • rozjezd a rozvoj podnikání
 • nasměrování profesní dráhy a volbu povolání
 • pracovní restart v různých životních etapách
 • tvorbu osobní, kariérní či podnikatelské vize
 • nacházení rovnováhy mezi pracovním, rodinným a osobním životem
 • rozvoj potenciálu, práci se silnými stránkami a talenty a s vnitřními i vnějšími zdroji

Pracovní témata jsou většinou provázaná s osobními. Podle potřeby se v daném kontextu věnujeme i jim. Používám široké spektrum nástrojů a přístupů, vždy s ohledem na individuální potřeby každého klienta.

KOUČOVÁNÍ ZA POCHODU

S lidmi, kteří rádi přemýšlejí za chůze, pracuji formou koučování za pochodu. Koučování za pochodu spojuje to nejlepší z koučinku a pohybu na čerstvém vzduchu. Zvyšuje výkonnost, spokojenost a pocit, že mám svůj život ve svých rukou. Ten, kdo určuje, kam a kudy půjdeme a o čem budeme mluvit, jste vždy vy.

Chůze zvyšuje hladinu naší pozornosti. V pohybu jsme více vnímaví a přítomní v těle. Získáváme větší odstup, nové úhly pohledu a originální nápady.

Hluboký dech stimuluje mozek. Lépe nám to myslí a hlava se postupně čistí. V pohybu se přirozeně dostáváme do stavu plynutí – flow. Je to stav plného soustředění, zaujetí pro věc, kreativity, pozitivního naladění emocí a obrovské produktivity.

Kontakt s přírodou zklidňuje mysl a tříbí smysly. Přivádí nás blíže k našim opravdovým potřebám. Krajina a okolní události zrcadlí naše témata a náš postoj k nim. Vnímání krásy a jednoduchosti v přírodě nás harmonizuje a pomáhá nám vyladit se do vnitřního klidu. Odsud máme větší schopnost zorientovat se v naší situaci, hledat nové možnosti, otevřít se intuici a správně se rozhodovat.

Při koučování za pochodu využíváme naplno svůj intelekt, emoce, tělo a smysly. Tato komplexní provázanost nám pomáhá lépe porozumět tomu, co se nám v životě děje a co právě řešíme. Zvyšuje účinnost koučování a dopad výstupů. Prodlužuje trvanlivost nastartovaných změn.

SOMATICKÉ KOUČOVÁNÍ

Když je to vhodné, používám somatické koučování, které pracuje s mentálními, emočními i fyzickými zdroji. Umožňuje nacházet nová řešení i tam, kde už to hlava dál nevymyslí.

Využíváme toho, že naše tělo, emoce a mysl jsou propojené systémy. Když dosáhneme žádoucí změny na jedné z těchto úrovní, propisuje se i do ostatních dvou. Máme tedy mnohem více možností ovlivnit chod věcí než pouze z mentální perspektivy.

Prakticky to vypadá tak, že v procesu koučování vítáme slova, intelekt a analytické myšlení stejně jako pocity a intuici nebo signály vycházející z gest, postury těla a vztahu k prostoru. Využíváme různé somatické a kreativní techniky.

Somatické koučování může být užitečné například v situacích, kdy potřebujeme překonat nějakou překážku, rozseknout dilema nebo hledáme své osobité „jak“, když už máme jasno v tom „co“.

PRAKTICKÉ INFO

Indoorové koučování probíhá v mé konzultovně v Třebíči. Pravidelně nabízím koučování v Brně a v Praze. Koučování za pochodu probíhá na místě, které určíte vy. Může se jednat o lokalitu v přírodě i ve městě. Příležitostně, když to osobně nevychází, můžeme koučovat online (Skype, Google Hangouts). V rámci velkého balíčku nabízím i možnost krátkých telefonických konzultací mezi koučováním.

Již od prvního koučovacího setkání pracujeme na vašich tématech. Odnášíte si z něj konkrétní výstupy ve formě optimálně nastaveného cíle, nových vhledů a pojmenování prvních praktických kroků, které pro sebe máte chuť udělat.

První koučovací setkání také slouží k tomu, abychom si vyzkoušeli, zda nám vzájemná interakce vyhovuje, a abychom si nastavili rámec spolupráce. Na jeho konci se domlouváme, zda a v jaké intenzitě spolu budeme dále pracovat.

Na koučování nenavazuje z mé strany písemný výstup. Pokud budete chtít, můžu vám v závěru koučování pomoct vytvořit či zkompletovat vaše poznámky.

Koučování v interiéru trvá obvykle 75 minut. Optimální rozestupy mezi jednotlivými setkáními jsou 2-4 týdny.

Na koučování za pochodu si vyhraďte 2-3 hodiny a časovou rezervu na přesuny. Koučování za pochodu bývá velmi výživné a výstupy z něj obvykle vystačí na několik týdnů až měsíců.

Na koučování za pochodu se vybavte podle počasí a zdravého rozumu. Můžou se vám hodit pohodlné nepromokavé boty a vrstvené oblečení, případně pláštěnka. Pokud chcete, vezměte si svačinu, každopádně pití. Já s sebou vždy nosím základní lékárničku.

Při objednávce termínu koučování za pochodu si domluvíme přibližnou lokalitu, např. okolí Brna. Údaje o přesném místě srazu, kterým většinou bývá zastávka veřejné dopravy nebo místo, kde lze zaparkovat auto, od vás budu očekávat nejpozději 24 hodin před koučováním.

CENÍK

Koučování v interiéru rozsah TŘEBÍČ, online BRNO PRAHA
První koučovací setkání jen při první spolupráci (75 min) 1500 Kč 2000 Kč 2500 Kč
Jednorázové koučování 1 koučovací setkání (75 min) 1800 Kč 2300 Kč 2800 Kč
Malý balíček 3 koučovací setkání (po 75 min)
–> platnost 3 měsíce od zakoupení
5000 Kč 6500 Kč 8000 Kč
Střední balíček 5 koučovací setkání (po 75 min)
–> platnost 6 měsíců od zakoupení
7500 Kč 10000 Kč 12500 Kč
Velký balíček 12 koučovací setkání (po 75 min)
–> platnost 12 měsíců od zakoupení
–> možnost kombinovat s koučováním za pochodu
–> možnost krátkých telefonických konzultací mezi setkáními
15000 Kč 20000 Kč 25000 Kč

Cestovné a pronájem prostor v Brně/Praze jsou započítány v ceně. První koučovací setkání v Praze a v Brně se platí na účet předem. Uvedené ceny balíčků platí při platbě předem nebo při doplatku balíčku do 1 týdne od prvního koučovacího setkání. Balíček je třeba vyčerpat během doby platnosti. Případné prodloužení platnosti řešíme individuálně.

Koučování za pochodu Třebíč a okolí Brno a okolí Praha a okolí
Koučování za pochodu, 2-3 hodiny 3000 Kč 3500 Kč 4000 Kč

Cestovné je započítáno v ceně.
Při jiných lokalitách účtuji 3000 Kč plus cestovné 5 Kč/km z Třebíče.

Storno podmínky: Při zrušení domluveného termínu do 72 hodin před začátkem koučování storno neúčtuju. Zrušíte-li termín 72–24 hodin před začátkem koučování, účtuju storno 50 % z ceny. Při zrušení termínu méně než 24 hodin před začátkem koučování nebo pokud na domluvené koučování nedorazíte, účtuju storno 100 % z ceny.

Koučování můžete dopřát sami sobě. Ve formě dárkového poukazu můžete překvapit či zaskočit své blízké. Rodičům na rodičovské dovolené a lidem v jinak nelehké životní situaci nabízím po vzájemné domluvě nižší ceny. Nejsem plátce DPH.

POPTÁVKA KOUČOVÁNÍ

Chcete si objednat termín? Napište mi. Uveďte, o který typ koučování máte zájem, v jaké lokalitě a jaké jsou vaše časové možnosti. Brzy se vám ozvu. Termín jsem většinou schopná nabídnout do 2-3 týdnů. Indoorové koučování nabízím pouze v pracovním týdnu, koučování za pochodu příležitostně i o víkendu.