Jsem Zuzana.

Koučuju & provázím

Podpořím rozjezd, rozvoj nebo restart
vaší kariéry či podnikání.

Pracuju s jednotlivci a malými skupinami, zpravidla formou koučování nebo facilitace.

V posledních 5 letech jsem formou individuálního koučování pracovala s více než 150 klienty, s dalšími stovkami jako facilitátor. Přečtěte si reference lidí, kteří mi dali důvěru a otevřeli svá témata v koučování, přišli na workshop nebo se zúčastnili mastermindové skupiny.

Když jsem se se Zuzanou setkala, byla jsem expat, co má jen několik známých, omezenou schopnost komunikace v českém jazyce, 2 děti do věku tří let a žádnou představu o nasměřování kariéry. Po třech sezeních, kdy jsem zpočátku neměla ponětí, kde začít a jaké jsou mé skutečné problémy, jsem nakonec měla jasný akční plán s kroky a termíny, obrovským nadšením a naději. Tři měsíce po sezeních jsem již byla součástí několika komunit, zlepšila si češtinu a dařilo se mi o své kariéře přemýšlet jinak. Sezení se Zuzanou pro mne byla silným procesem znovuobjevování sebe sama, hledání a ponoření se hluboko do zapomenutých nadějí, myšlenek a přesvědčení, jejich přivedení k životu a uvedení do reality. Děkuji, Zuzano, žes mě vedla a vytvořila bezpečný prostor, kde se může stát nemožné a neočekávané. (přeloženo z angličtiny)

 

Ioana Chetan, HR kozultantka

Už několikrát jsem se Zuzkou pracovala a pokaždé mi to přineslo nový úhel pohledu na situaci, kterou jsem řešila. Spolupráce s ní byla nejen zábavná, ale i velmi intenzivní. Z prožitků a uvědomění při koučování a Mastermind skupině těžím i dlouhou dobu poté.

Koučování se Zuzanou v přírodě mě vždycky vytrhne z mých zaběhaných vzorců myšlení. Dá mi nadhled, ze kterého pak vidím svůj život v mnohem jasnějších obrysech a řešení mých životních situací je pak snadno rozpoznatelné. Kdybych měl vypíchnout hlavní věc, kterou si z koučování odnáším, tak to, že z koučování odcházím mnohem více jako Já, než když jsem přišel.

Radek Zeman, OnlineSchool.cz

Zuzana mi pomohla zorientovat se v situaci, kde jsem se zrovna nacházela, a stanovit si vizi, kde chci v dohledné době být. Super byla vizualizace a prožití si dané vize, aby mozek na ní začal podvědomě pracovat.

Tereza Raabová, ekonomka kultury

Rozhodovala jsem se, jakým směrem se v práci vydat, co pro mě bude nejlepší. Tak, aby to bylo moje rozhodnutí. Pomohla mi rozmotat myšlenky a jen ukazovala, jak si je rozdělit do šuplíků. Strategicky jsme se zaměřili na problém a ten mi pomocí otázek na tělo pomohla vyřešit. To se ani nedá popsat, to člověk musí zažít. Tu dynamiku rozhovoru. Zuzko, jsi odbornice na svém místě!

Zuzka mi pomohla v uvolněném prostředí přírody nahlédnout „dovnitř“ sebe. Velmi trefným a přitom citlivým způsobem mě přiměla podívat se na životní změny a události s nadhledem, pochopit některé mé stránky a vlastnosti. Neradila, nehodnotila. Dobře mířenými otázkami ze mě vytáhla to, co jsem cítila, ale neuměla to pojmenovat a tudíž s tím ani vědomě pracovat. Na koučování se Zuzkou bylo skvělé, že mohlo být v přírodě. Dokázala jsem se díky tomu lépe otevřít. Po několika procházkách se cítím nastartovaně, stále se vracím k myšlenkám a závěrům z koučování, dává mi to s postupem času stále větší smysl. Koučování neberu jako všelék, vím, že největší kus práce je na mně. Je pro mě však velká úleva vědět, že se na Zuzku mohu kdykoliv obrátit a že mi to s ní ladí.

Sebekoučovací workshop se Zuzkou mě posunul směrem, kterým jsem potřebovala. Taky mě nakopl k navázání další spolupráce, absolvovala jsem individuální koučování. Byl to skvělý zážitek, měla jsem stoprocentní pozornost. Zuzka mě vedla, abych se k řešení dobrala sama.  Taky mi pomohly konkrétní tipy, které praktikuji, kdykoliv potřebuji. Těším na další setkání, ať workshop či koučování.

Radka Krejčová

Jsem typ člověka, který potřebuje být často v pohybu a venku. Koučování za pochodu mě tedy přišlo jako dobrá věc k vyzkoušení. Nepochyboval jsem, že to bude fungovat, ale metoda předčila mé očekávání. Způsob, jakým mi krajina zrcadlila moje vnitřní pochody a pomohla mi jim lépe porozumět, byl dech beroucí. Se Zuzanou jsme pracovali na mé osobní vizi a ačkoliv je to již více než rok, vzpomínka na konkrétní místa na procházce mi umožňuje vracet se ke klíčovým tématům, pocitům a rozhodnutím, která jsem na cestě učinil a dál s nimi pracovat.

Jakub Deml, kulturní manažer

Při Koučování za pochodu se Zuzkou jsem se v přírodě cítila hned od začátku příjemně a uvolněně. Zuzka mi pomohla, abych se podívala na svoje témata z jiného úhlu. Citlivě mě upozornila na možnosti, které jsem přehlížela nebo nechtěla vidět. Po cestě mě následovala a ukazovala, že všude kolem se nabízí řešení. Pomohla mi je odkrýt.

Koučování se Zuzkou Dudkovou vřele doporučuji. Absolvovala jsem s ní koučink v přírodě společně s kamarádkou. Vzájemně jsme poslouchaly svoje příběhy a pozorovaly jsme okolní přírodu. Zrovna jsme například řešily téma spolupráce s jistým člověkem, když se před námi objevily kopřivy a mravenci. Nebylo možno projít. Zastavila jsem se a přemýšlela jsem, co to pro mě znamená. Pak jsem našla jinou cestu. Bylo nesmírně zajímavé sledovat, jak je okolní příroda v synchronicitě s tím, o čem si povídáme. Důležité také bylo, že mi Zuzka nevkládala své názory, řídila jsem si to sama. Byla jsem to já, kdo odpovídal na otázky, kdo si nastavoval procesy a kdo se rozhodoval, jak co budu dělat.

Mastermind skupina, kterou Zuzana vedla, mě dodala spoustu odhodlání jít do akce. Jakmile není u práce šéf, dá se lehce zvolnit tempo, nicméně pak nejsou takové výsledky, které by mohly být. Díky skupině jsem postupně plnil úkoly, které bych bez této komunity nejspíše stále ještě neměl hotové. Ušetřil jsem spoustu času, který jsem mohl investovat do dalších projektů. Velmi se mi líbila mastermind skupina na Facebooku, která fungovala i přes dobu, kdy jsme se neviděli. Tuhle příležitost bych doporučil jak začínajícím podnikatelům, tak i těm, kteří se svému oboru věnují už roky – aneb, nikdy nevíte, která věta může být pro vás klíčová a povede vás k lepším výsledkům.

Děkuji za čas s Vámi strávený, paní Dudková. Kurz kreativní techniky v práci hodnotím jako velmi podnětný, dal mi to, co jsem momentálně potřebovala, bylo to s Vámi super! Techniky jsem obratem začala používat ve své práci.

Jitka Talašová, BELIDIS interiéry s.r.o.

Mou hlavní činností jsou služby. Vázla jsem s doplňkovým prodejem. Vyšly jsme do lesa, kam ráda chodím na procházky. Zuzka mi pomohla skvěle uchopit celé téma. Skládala jsem puzzle své práce. Nejen náplň, ale i klienti, další růst a možnosti se rozkrývaly jak v knize, která má živý děj. Velkou symbolikou mi byl strom, který jsem vnímala jako podobu mé osobnosti i stylu práce. Když na nás při tématu peněz začalo pršet bohatství a objevil se malý palouček plný penízků rolních, vehnalo mi to kuráž do žil a pocit, že vše je v pořádku. Zuzka pracuje se symbolikou, která dává odpovědi, a která mi lahodí. Tento koučink mě hodně povzbudil. Objevila jsem v sobě hodnoty, na kterých dál stavím a má živnost kvete.

Darina Ellingerová, aromaterapeutka

Dlouho jsem si neuměla představit, jak přesně ten koučink funguje. Dokud jsem si nesedla před Zuzanu a nezažila to. Prošly jsme spolu 6 sezení a pokaždé mi to pomohlo utřídit si myšlenky a zacílit se. Pocítila jsem mnohdy velkou úlevu, neboť se nám podařilo pojmenovat různá nevědomá pnutí, která jsem cítila kolem své práce i rodinného života. Podařilo se nám k nim najít konstruktivní postoj, který z pnutí udělal úkol k řešení a pak již stačilo formulovat první kroky a přišla velká úleva. A i když jsem neměla připravené žádné téma předem, vždy z toho nakonec vyšlo něco velmi užitečného pro můj život. Zuzana je při sezení velmi tvořivá a vždy jsem se s ní cítila naprosto uvolněně. Cítila jsem, že se můžu spolehnout na její profesionalitu, se kterou hlídá proces tak, abychom se vždy dopracovali k něčemu konkrétnímu. Opravdu můžu koučink se Zuzanou jen doporučit!

Když se ve vašem životě objeví dobrý kouč, říkáte si najednou, jak jste mohli bez něj před tím vůbec existovat. Zuzana je jemná, ale důsledná, přátelská a současně upřímná. Pomáhá mi vidět sebe v trochu jiném světle, a hlavně stavět na tom pozitivním, co funguje, co umím, co jsem já. Doporučuji!

Jakub Deml, kulturní manažer

Při koučování za pochodu jsme se setkaly na domluveném místě a vyrazily do přírody. Cestou se mi honily myšlenky a zas rychle odplouvaly. Pořád to nebyly „ty pravé“. Pak jsme nečekaně dorazily k malé zamřížované kapličce s udržovaným okolím. Posadily jsme se na lavičku. Otázky Zuzky plynuly přirozeně. Vedly k jádru zakopaného pudla, mého hlavního problému, který jsem si ale neuvědomovala. Dodnes mám namalovanou kapličku, včetně mých napsaných odpovědí na otázky. Od té doby mi už mnohokrát posloužily. Díky, Zuzko

Se Zuzkou jsem se seznámila na veřejném workshopu Sebekoučování pro podnikatele. Téma workshopu mě v jejím podání zaujalo natolik, že jsem si následně vyzkoušela i individuální koučování. Zuzka je zkušená koučka a skvělá lektorka :-). Doporučuji vyzkoušet všem, kteří hledají odpovědi na své otázky.

Somatické koučování vychází z toho, jak přirozeně reaguje tělo. Je to jako návrat k sobě. Technika, jak si skutečně naslouchat. „Dance first, think later“, řekl prý Samuel Beckett. Ať už to řekl či ne, je v tom velká pravda a je to důvod, proč mi somatické koučování dává smysl.

Štěpánka Bláhovcová, grafická designerka a ilustrátorka

Zúčastnila jsem se 2 workshopů pod vedením Zuzky. Jejími dobře mířenými otázkami, ověřováním, navigací jsem pokaždé zjistila, že problém je trochu někde jinde než jsem si původně myslela. Odcházela jsem s reálným akčním plánem a obrovskou motivací.

Marcela Marázová

V práci s tebou mi seděla tvoje přirozenost – neměla jsem pocit, že na mě používáš nějaké konstruované techniky, ale vedla jsi to takovým přirozeným nenuceným způsobem. Potom taky schopnost vracet mě k otázce, když jsem od ní utekla a vytrvat, dokud se k něčemu nedobereme: ) Zajímavý byl i delší procházkový formát, to je určitě neotřelé a v něčem jedinečné a jiné oproti klasickým sezením v pracovně.

Koučování se Zuzanou jsem od roku 2017 absolvoval opakovaně. Pokaždé jsem hledal prostor pro zastavení (které potřebuju vždy, když se věci okolo dějí moc rychle), hledal jsem příležitost věci si srovnat v hlavě, utříbit si myšlenky.  Chápu koučování jako rozhovor, při kterém si může člověk dojít pro určité zjištění, uvědomění, jak a proč se mu nějaké věci dějí, stejně jako pro určitou změnu, určité rozhodnutí, které chce nebo potřebuje udělat. Podle mě by dobrý kouč měl pečlivě klientovi naslouchat, všímat si při rozhovoru důležitých bodů a citlivě na ně upozorňovat. Zuzana je v této roli perfektní, mám pocit, že vždycky jsem si ke svým závěrům přišel sám, ale bez ní bych to myslím nedal, nebo zcela jistě ne tak rychle. Zuzana je profík, oceňuji u ní, že pokaždé dbá na to, aby každé setkání skončilo něčím, co si z něj můžu odnést, nebo něčím, čím se mohu posunout dál.
Milan Zmátlo, produktový manažer

Měla jsem možnost se Zuzanou zkusit více typů workshopů a jejím stylem vedení jsem nadšená. Zuzka je silná osobnost, která má přirozené vůdčí schopnosti a dokáže člověka přimět k tomu, aby sám ze sebe vytáhl to nejlepší, co se v něm ukrývá. Díky ní si člověk uvědomí, že způsob jeho uvažování nemusí být ta správná cesta a na překážky vás naučí dívat se jako na výzvy. Její vědomosti a zkušenosti jsou opravdu bohaté a umí do celého procesu promítnout empatii. Těším se na to, jaká další témata pro své klienty chystá, každý si jistě najde oblast, která jej osloví.

Jana Šlechtová, kosmetička a vizážistka

Mastermind skupiny

Květen 27th, 2019|

Podnikatelé a nezávislí profesionálové čím dál více využívají různých typů podpůrných skupin. Chtějí se rozvíjet a posouvat svůj byznys dopředu. Nechtějí (už) ale svými pracovními tématy přetěžovat své partnery či přátele, jejichž kapacita podpořit může být omezená a třeba ani nemají s podnikáním takové zkušenosti, aby mohli kvalifikovaně poradit. Raději se scházejí s lidmi, kteří to mají podobně. Jedním z těchto typů skupin jsou mastermindové skupiny. Účast v mastermindové skupině je příležitostí [...]

Připravované akce

Mastermind skupina v Třebíči na zkoušku

Červen 24 @ 17:00 - 20:00
Třebíč

Koučování v Brně

Červen 25 @ 16:00 - 20:30
Brno

Koučování v Brně

Červenec 22 @ 16:00 - 20:30
Brno